konya şifreli kapı sistemleri
Konya Plaka Tanıma Sistemleri anasayfa
Konya Plaka Tanıma Sistemleri

Konya Plaka Tanıma Sistemleri

Konya Plaka Tanıma Sistemi Kon Efe Güvenlik Sistemleri
Plaka tanıma sistemi, araç giriş çıkışlarının kontrollü olarak yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır. Araç plakaları okunarak çeşitli senaryolar işletilmektedir. İstenen senaryoya bağlı olarak donanım ve yazılım çeşitlendirilmektedir. Birçok alanda kullanımı mümkün olan sistemler özellikle hızlı ve güvenilir olması ile ön plana çıkmaktadır.
Kullanım alanları başlıca siteler, ücretli otoparklar ve otoyollardır. Bunun yanında üniversiteler, hastaneler, kamu binaları, askeri bölgeler, sınır ve gümrük alanları, araç muayene istasyonları, araç kantarları gibi birçok alanda da kullanımı mümkündür. Bu sistemler çok sayıda yerde güvenle kullanılabilir.
Konya Plaka Sistemi bir görüntü kaynağından gelen resim bilgisinin bir plaka tanıma yazılımı vasıtası ile proses edilip içerisinden rakam ve harflerden oluşan plaka karakterlerinin ayrıştırılması işlemidir.Görüntü kaynağı olarak kullanılan donanım ip kamera dediğimiz network tabanlı kameralardır. Senaryodaki rolü her saniyede aldığı 25Fps görüntüyü(saniyede 25 resim) anlık olarak yazılıma iletmektir. Yazılım buradaki görüntü analizini yani aldığı resimleri tarayıp içerinden plaka bilgisini çıkaran taraftır.Bunların dışında, plakanın okunmasının ve sayısal bir veri haline getirilmesinden sonra çeşitli senaryolar işletilebilmektedir. Örneğin plaka kayıtlı ise bariyeri aç yada yasaklı bir plaka gelirse ilgili merciye bilgi ver gibi.
Toplu konut / site gibi alanların giriş-çıkış bölümündeki kayar kapı veya otopark bariyerlerinin kontrolü için kullanılır. Site sakini herhangi bir etiket, barkod yada kart kullanmadan giriş çıkışlarını sadece aracın plakasını sistemin okuması ile otomatik olarak yapar.Sitelerde kullanılan plaka tanıma sistemi aynı zamanda bir güvenlik ekipmanı olarak da görev yapmaktadır. Okunan plakalar resimleri, tarihleri ve lokasyonları ile birlikte 10 yıl bayınca kurulu olan sunucu üzerinde data arşivi olarak saklanmaktadır.
Siteler küçüklü büyüklü insanların bir arada yaşadığı yerleşim yerleridir.Selçuklu plaka tanıma sistemi Tüm sitelerde yapım esnasında belirlenmiş araç adedine göre otoparklar bulunmaktadır. Çoğu sitede park alanlarının sayısı daire sayılarında azdır veya eşittir. Ancak site sakinlerinin araç sayıları otopark sayısının tam tersine neredeyse çoğu dairede birden fazladır.Ayrıca site sakinlerine gelen misafirlerin araçla gelme olasılığı da yüksektir. Meram plaka tanıma sistemi Site otoparkları mahalle arasında bulunan sokak araları veya müstakil bina önlerindeki park yerlerinden genel olarak daha güvenli ve diğerlerinden daha düzenlidir. Site otoparklarının daha güvenli ve düzenli olması çevredeki araç sahiplerinin site içlerine araçlarını park etmek istemelerine sebep olmaktadır.Karatay plaka tanıma sistemi Site sakinlerinin araç sayılarının çokluğu ve dışardan site içine araç park edilmesi sitelerde otopark kullanımında sorunlar çıkmaktadır. Yeni yüzyılın problemlerinden biride araç park etmede yaşanan sorunlardır.Yukarıdaki anlattığımız otopark sorunlarını aşmak için otopark sistemleri geliştirilmiştir. Otopark sistemlerinden biriside plaka tanıma sistemidir. Plaka tanıma sistemleri otoparkların otopark kullanım hakkından fazla araç kullanmasını engellemek için bazı geliştirmeler yapılmıştır.KONYA ŞİFRELİ KAPI

COPYRİGHT © 2021 KONYASİFRELİKAPİ.COM by karainteraktif